İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Utest Malzeme Test Cihazları

Tam Otomatik Donma Çözülme Test Cihazı

Ürün Kodu        

SP/UTD-1440 Tam Otomatik Donma Çözülme Test Cihazı 500 L

Standartlar       

TSN 12371, TS 699 ve TS 3449

Atıf yapılan standardlara uygun olarak, donma ve çözünme direncinin belirlenmesinde kullanılır. Cihazın su püskürtme sistemiyle ısıtma özelliği bulunmaktadır. Cihazın ısı düşüş zamanı, ısıda bekleme zamanı ve çözülmede bekleme zamanı istenilen süreye ayarlanabilmektedir.

Kabin kullanıcı tanımlı 10 adımlı yazılıma sahiptir. Programın her bir adımında, zaman 999 dakikaya kadar ayarlanabilmektedir. Kabinin çalışma sıcaklık aralığı -30°C / +60°C dir. Cihazın kontrol ünitesi Lcd ekranlıdır, sayısal göstergelidir ve gösterme hassasiyeti ve ayar hassasiyeti ± 0,1 °C dir. Bilgisayara veri aktarımını sağlayan yazılım, cihaz ile birlikte standart olarak verilir. Bu sayede veriler her adımda bilgisayardan takip edilebilir, excel formatında raporlanabilir ve adımlar tamamlandıktan sonra herhangi bir zaman aralığı için grafik kullanıcı tarafından çizdirebilir.

Cihazın 4 kademeli su seviye sensörü bulunmaktadır ve Cihazın su seviyesi bilgisayar ekranında görülebilir. Cihazın bağımsız su alma tankı ve tahliye vanası bulunmaktadır.

Cihaz ısıtma ve soğutma işlemini istenilen hızlarda gerçekleştirebilir.

Cihazın kullanılan su bağlantıları ve su pompası 304k 18/8 Cr-Nİ paslanmaz çelikten ve iç kabini 18/18 Cr-Nİ paslanmaz imal edilmektedir. Dış kasası elektrostatik toz boyalı olarak imal edilmektedir ve yüksek dansiteli özel poliüretan yalıtım kullanılır.

Elektrik kesintilerin karşı güç kaynağı cihaz içerisinde mevcuttur.