İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Utest Malzeme Test Cihazları

Beton Boru Sızdırmazlık Test Cihazı

Ürün Kodu

UTSP-0250          Beton Boru Sızdırmazlık Test Cihazı

Standartlar

TS EN 1916

Test, borular arasındaki bir açı veya bir kesme kuvveti altında yapılabilir.

Test sistemi çapı 500 mm’den 1700 mm’ye, uzunluğu 1000 mm’den 3200 mm’ye kadar boru numunelerini test edebilir. 100 kN’ye kadar numunelere yük uygulayabilen çift etkili hidrolik piston üst çapraz kafaya monte edilmiştir. Pistonun pozisyonu manuel olarak ayarlanabilir ve birkaç ara mesafe diski farklı çaplardaki borular için verilir. Yük ölçümleri yük hücreleri (loadcell) tarafından yapılmaktadır ve değerler kontrol ünitesi ekranından okunabilmektedir.

Boru numunelerin bağlantı ucuna 5 derecelik bir açı vermek için hidrolik kaldıraç sistemli taşıyıcı arabaya numuneler teker teker yerleştirilebilir. Kaldırma sistemi elle manuel olarak ayarlanır. Boru numunelerinin kolayca yerleştirilmesi için taşıyıcı arabalar, makinanın içine ve dışına hareket edebilen hareketli bir platforma yerleştirilmiştir. Bu hareket, manuel bir sistem tarafından elle kontrol edilen 3 adet motorlu dişli kutusu tarafından yapılır.

Boruların açık olan her iki ucu 500 - 1.700mm çaplarında dairesel kapaklarla kapatılır. Farklı boyutlardaki boruların su girişleri bu kapakların üzerindedir (tüm ölçüler sipariş verilmeden önce bildirilmelidir). Kapak ile kapalı olan boruların uçlarında basıncı oluşturan 800 kN kapasiteli hidrolik bir piston bulunmaktadır. Yük basınç transdüseri vasıtasıyla okunur ve kontrol panelindeki dijital okuma ünitesinden görülebilir. Piston cihazın orta kolonuna yerleştirilmiştir. Bu kolon ve kapaklar kolay kullanım için motorize bir dişli ile donatılmıştır. Her bir motor el ile kontrol edilir.

Cihaz üzerinde maksimum basıncı 1.5 bar olan su basınç sistemi vardır. Boruların içindeki suyun basıncını okumak için dijital bir basın sensörü bulunmaktadır. Sistemin tamamı gövde, aksesuarlar, hidrolik güç ünitesi ve dijital okuma ünitesinden oluşmaktadır. Küçük bir kap kullanıcı tarafından temin edilmelidir.