İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Utest Malzeme Test Cihazları

Rock Schmidt,-Kaya Test Çekici, L Tipi

Ürün Kodu

UTR-0564            RockSchmidt,-Kaya Test Çekici, L Tipi (Proceq)
UTC-3040            Test Çekici Örsü

Standartlar

ASTM D 5873; ISRM Önerilen Yöntem

UTR-0564 L Tipi RockSchmidt-Kaya Test Çekici( Proceq),  düşük duruş enerjili, değişik kaya deney uygulamaları için uyarlanmış, dünyanın en gelişmiş test çekiçlerinden biridir. ASTM ve ISRM tarafından önerilen istatistiki yöntemleri içerir. Geri tepme sayılarının değerlendirilmesinde, kullanıcıya, kendi isttatistiki yöntemini tanımlama olanağı sağlar.

ÖZELLİKLER

Vuruş Açısından Bağımsız Olma : Geri tepme değeri, vuruş açısından bağımsızdır.

Arazide Çalışmaya Uygunluk : Kir ve toza karşı sızdırmazlık saplayan rijit yapı, uzun süre kullanım olanağı sağlar. Klasik Schmidt çekiçlerine göre daha hafif ve ergonomiktir. Çok fazla sayıda okuma değeri kaydedilebilir ve daha sonra bilgisayara indirilebilir.

İstatistiki Ön Seçim: Geri tepme sayılarının otomatik olarak hesaplanması için, ASTM ve ISRM tarafından önerilen istatistiki metodlar, çekicde mevcuttur.  

Serbest Basınç Dayanımı: ISRM,  geri tepme değerleri ve serbest basınç dayanım değerleri (SBD) arasında SBD= aebR (R geri tepme değeri) formülü ile ifade edilen bir korelasyon önerir. Bu formattaki korelasyon, bilgisayar yazılımında tanımlanabilir ve  RockSchmidt e yüklenebilir.

Elastikiyet Modülü: ISRM,  geri tepme değerleri ve elastikiyet modülü arasında Et= cedR (R geri tepme değeri) formülü ile ifade edilen bir korelasyon önerir. Bu formattaki korelasyon, bilgisayar yazılımında tanımlanabilir ve  RockSchmidt e yüklenebilir.

Hava Etkisi ile Bozulma Sınıflandırması: Aynı noktaya arka arkaya yapılan iki vuruş, hava etkisi ile bozulma sınıflandırması verisi olarak kullanılabilir. Çekiç, ISRM nin tavsiye ettiği bu metodu içerir.

L Tipi RockSchmidt-Kaya Test Çekici aşağıdakiler ile birlikte tedarik edilir.

  • USB kablolu pil şarj cihazı
  • Taşıma askısı
  • Bilgisayar tazılım DVD si
  • Aşındırıcı taş
  • Dokümantasyon
  • Taşıma çantası
TEKNİK ÖZELLİKLER

Darbe Enerjisi

0.735 Nm

Yay Uzaması

75 mm

Uç yarıçapı

25mm

Ekran

17x71 piksel

Pil Ömrü

>5000 vuruş, iki şarj arası

Çalışma Sıcaklığı

0 ile  50°C arası

Depolama Sıcaklığı

-10 ile  70°C arası

Ürünler

Boyutlar

Ağırlık (yaklaşık)

UTR-0564

 55x55x255 mm

570 g

UTC-3040

150x150x230 mm

16 kg