İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Utest Malzeme Test Cihazları

Kiriş Bükme Reometresi

Ürün Kodu

CRT-BBR Kiriş Bükme Reometresi

Standartlar

AASHTO T313; ASTM D 6648

Kiriş Bükme Reometresi (CRT-BBR) asfalt bağlayıcıların düşük sıcaklıklardaki (ortam sıcaklığından -40°C’ye) bükülmeye ilişkin sünme rijitliğini ölçer. Asfalt kiriş numunesinin orta noktasına sabit bir yük uygulanır ve kirişin bükülmesi ölçülür ve kaydedilir. Testler kolaylıkla ve hızlıca başlatılabilir ve parametreler PC’de bulunan yazılım üzerinden yüklenebilir. Yük, deplasman ve banyo sıcaklıkları için anlık okumalar ve zamana karşı grafikler test boyunca görüntülenir. Rijitlik öngörülen en düşük sıcaklıkta hesaplanır.

CRT-BBR paslanmaz çelik ve dayanıklı, güçlü polimer bileşenlerden inşa edilmiştir. Ünite güvenilir yüklemeyi hassas ve tekrarlı gerçekleştirebilmek için havalı rulman sistemi kullanmaktadır (50 PSIG minimum, temiz, kuru basınçlı hava kaynağı kullanılmalıdır). 6,35 mm aralıklı ve ±2µm hassasiyetli bir çizgisel değişkenli deplasman sensörü (LVDT) bükülmeyi ölçer. Sıcaklık telafi sistemli 500 g’lık mekanik aşırı yükleme korumalı yük hücresi hassas yükleme sonuçlarını garanti eder.

Test akışkanın (etilen glikol/su/metanol) -40°C’ye (-40°F) güvenilir ve hızlı soğutması mekanik soğutma sistemi tarafından yapılmaktadır. Süreç sıcaklığı iki bağımsız platin sıcaklık sensörü (RTD) tarafından kontrol edilmekte ve izlenmektedir.

CRT-BBR önden yüklenmiş kontrol, veri toplama ve analiz yazılımı içeren bir bilgisayar; mylar şeritli 5 adet alüminyum kalıp; gerekli ağırlıkları içeren kalibrasyon kiti ve güven kirişi içermektedir. Kalibre edilmiş test ağırlıkları ve sertifikalı LVDT NIST-takip edilebilir standart her sistem ile birlikte sağlanmaktadır. Kullanımı kolay yazılım yük hücresinin, LVDT’nin ve RTD sensör günlük doğrulama ve periyodik kalibrasyonunu mümkün kılar.

Özellikler

Ağırlık

221 kg

Ölçüler

1245 x 1245 x 1040