İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Utest Malzeme Test Cihazları

Bentonit Süspansiyonlu Kaplamalarda Kohezyon

Ürün Kodu 

CRT-SSCT A

Bentonit Süspansiyonlu Kaplamalarda

Kohezyon Test Cihazı – Otomatik

Standartlar 

TS EN 12274-4

Bentonit Süspansiyonlu Kaplamalarda Kohezyon Test Cihazı TS EN 12274-4 standardına göre kaplama ve trafiğe alınma süresinin hesaplanması için gerekli olan minimum kohezyon değerinin hesaplanması için kullanılmaktadır. Bunun için aynı kaplama örneğinden 5 numunenin kalıba alındıktan sonra belirli zaman aralıklarında torku ölçer. Prosedür kohezyon oluşumu ile ilgili bir görüntü sunar.

Geçmişte TS EN 12274-4 standardına bağlı ölçümler manuel olarak yapılmaktaydı ve bu amaçla tork elle çevrilen bir düzenekle sağlanmaktaydı. Standart 90° ve 120°’lik döndürmelerin 0,5 ve 0,7 saniyede gerçekleşmesini gerektirir. Bu yalnızca çok çeşitli şartlar gerektirmekle kalmaz, ayrıca bu şartların sağlanması ve izlenmesini de zorlaştırır. Üstelik şartların gerçekleştirilmesi operatöre bağlıdır. Bütün bu zorluklarla beraber tork ölçümünde de sürtünmeden kaynaklı sapmalar olması muhtemeldir ve cihaz yaşlandıkça bu sürtünme değişebileceği için tork ölçümleri günden güne değişim gösterebilir.

Bentonit Süspansiyonlu Kaplamalarda Otomatik Kohezyon Test Cihazı, CRT-SSCT-A dönüş ve kuvvet uygulamalarını tam otomatik hale getirerek operatör hatasına yer bırakmaz.

Ana Özellikler
  • Operatör hatasına yer bırakmayan tam otomatik çözüm,
  • Güçlü, kademeli motor hassas açı ve uygulama zamanı sağlamayı olanaklı kılar.
  • Dijital, maksimum noktası sabitleme özellikli gösterge ve hassas tork hücresi ile hatasız ve tekrarlanabilir ölçümler.
  • Tork ölçümlerinin silindirin altından yapılması ile sürtünme kaynaklı hataları ortadan kaldırır.

Özellikler

Boyutlar (mm) (G x D x Y)

360 x 260 x 600

Ağırlık (kg)

20

Güç Kaynağı

220-240 Volt 50Hz @ 5A