İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Utest Malzeme Test Cihazları

Tam Otomatik Dinamik Üç Eksenli Test Sistemi

Ürün Kodu

LoadTracII
FlowTracIICyclic
LoadTracII/FlowtracII dinamik sistemi zemin dinamik üç eksenli testlerini tam otomatik hale getirir. Asgari işgücüyle çalıştırılabilir.

LoadTracII/FlowtracII dinamik sistemi numuneyi tutan bir üç eksenli hücre, statik yüklemeler için bilgisayar kontrollü yükleme plakasına sahip bir çerçeve, çevre basıncı ve ters basınç kontrolü için iki adet bilgisayar kontrollü akış pompası, dinamik yükleme için 500Hz güncelleme oranlı  yüksek performanslı lineer aktüatör, dinamik yüklemeyi kontrol eden mikro işlemci, test kontrolü ve verileri kaydetmek için bir bilgisayardan oluşur. Sistem paketi, standartlara uygun test için gerekli ekipmanları barındırır. 

LoadTracII/FlowtracII dinamik sistemi yazılımla kontrol edilir. Windows® tabanlı yazılım üzerinden kullanıcı test özelliklerini tanımlayabilir, test verilerini kaydedebilir ve sonuçları raporlayabilir. Kullanıcı testin doyurma, konsolidasyon ve dinamik yükleme kontrolü parametrelerini belirleyebilir. Test sırasında anlık veriler ve sistem durumu görüntülenebilir. Toplanan veriler bilgisayar diskine kaydedilir. Raporlama yazılımı tüm gerekli hesaplamaları yapar ve kullanıcılara çok sayıda grafik ve tablolama seçenekleri sunar.

Uygulanabilir Test Standartları
  • ASTM D 3999 Modulus Özelliklerinin Belirlenmesi
  • ASTM D 5311 Zeminde Yük Kontrollü Döngülü Üç Eksen Testleri
Kullanıcı Faydaları
  • Test süresini asgariye indirir
  • İzotropik, anizotropik ve K0konsolidasyonlu numunelerde kullanılabilir.
  • Döngü başına alınacak veri 10 ila 500 adet arasında seçilebilir.
  • Testteki hataları asgariye indirip kalite kontrolü arttırır
  • Windows XP/2000/Vista/7 ortamında kullanılabilirlik. 
Teknik Özellikler

Dinamik Yükleme Sistemi           

1.8kW kapasiteli yüksek performanslı özel lineer aktüatör, hızlı tepki zamanı için düşük ataletliservo sistemi. Hassas ve doğru yük ve hız kontrolü için yüksek çözünürlüklü geri bildirim sistemi. Saniyede 200mm deplasmana kadar 4.4kN yükleme kapasitesi. Modüler ve bakım gerektirmez. 

 

Tekrarlı Yükleme Tipi

Yük kontrollü sinüs dalga şekli.

 

Dinamik Hız

En Az 10Hz

 

Deney Sonu Seçenekleri

Belirlenen döngü sayısına ulaşılması, azami gerinmeye ulaşılması.

Raporlama Seçenekleri

Döngü sayısına göre yük, deplasman, hücre ve ters basınçlar, kesme gerilmesi, gerinim, pik-dip gerinimi, boşluk suyu basıncı. Dikey gerinime göre kesme gerilmesi. Normal gerilmeye göre kesme gerilmesi. Tüm grafiklerde otomatik veya kullanıcı tanımlı ölçeklendirme. Doğrudan ekrana, yazıcıya, çiziciye, dosyaya aktarma.

Deney Hücresi

modifiye edilmiş üç eksenli hücresi (Aksesuvarlarıyla birlikte)

Birim Sistem

Tüm değerleri deneyden  önce, deney sırasında ve deneyden sonra Amerikan, İngiliz, Metrik ve SI sistemleri arasında değiştirebilme olanağı.

Numune çapları

50, 70 ve 100mm (2”, 2.8” ve 4”) ye kadar. Özel boyutlar için özel üretim yapılabilir.

Sensörler

Yük: 2, 5, 10 kN (500, 1000, 2500lbf) Deplasman: 50mm, 2 inç kapasite.

Hücre ve numune basınçları: 0-1400 kPa (0-200psi)