İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Utest Malzeme Test Cihazları

Düşük Ağırlıklı Deflektometre

Ürün Kodu

UTS-1250 Düşük Ağırlıklı Deflektometre

Standartlar

ASTM E 2835-11

Düşük ağırlıklı deflektometre zemin, killi olmayan temel ve alt temel ile yol ıslah çalışmalarında taşıma kapasitesi ve sıkıştırma kalitesini basit ve hızlı bir şekilde belirlemeye olanak sağlar. Dinamik plaka yükleme deneyi,  Yol İnşaatı Zemin ve Kaya Uygulamaları Mühendislik Şartnamesinde tarif edilmiştir.

Bu yöntemle sıkıştırılan zemin tabakaları üzerinde ilave araç gerektirmeden hızlı bir şekilde deney yapılabilmektedir ve bu sayede ulaşılması zor noktalarda dahi deney yapılmasına olanak sağlar. Bu cihaz birçok alanda kullanılmaktadır: Yol yapımı, demiryolu mühendisliği, dolgu alanları, kanal inşası ve altyapı döşemek için açılan kanallarda kalite kontrolü yapmak için, yol ve temel dolgularında sıkışmayı denetmek için kullanılmaktadır.

Kolay kullanımı ve anında sonuç vermesi nedeniyle düşük ağırlıklı deflektometre özellikle kurum içi denetimler için çok uygun bir cihazdır.

Deflektometre, ergonomik tasarımı ve özel yapısıyla çok güvenilir bir cihazdır. Tek kişi tarafından kolaylıkla taşınıp kullanılabilir. Düşen ağırlıkta yer alan sabitleme kilidi taşıma güvenliği sağlar.

Yük plakası kolay kullanım için tutmaya uygun tasarlanmıştır ve entegre su terazisi sayesinde yükleme mekanizmasının tam hizalanması sağlanmaktadır. Çok hassas ölçüm yapmasına rağmen düşük ağırlıklı deflektometre çok sağlam ve dayanıklı bir cihazdır. Yapımında en kaliteli malzemelerin kullanılmasına özen gösterilmiştir. Doğal olarak, ölçüm cihazı su geçirmezdir ve her türlü hava şartlarında kullanılabilir.